Msn Sohbet


GateKeeper’ın zayıflığı ve erken MSN Chat Denetimlerinin (1.0 – 3.0) GateKeeper kimlik doğrulamasını yapmak için kamuya açık işlevleri olması, Microsoft’un üçüncü tarafların daha önce olduğu gibi ağlarına erişebilmesini istemekte olduklarını gösteriyor gibi görünüyordu. Her durumda, bu halka açık işlevler normal IRC istemcilerinin kendilerini yetkilendirmesine izin verdi.

MSN Chat Control 4.0’ın yayımlanması ile genel işlevler kaldırıldı. Kullanıcılar, bir “Proxy Metodu” ile yetkilendirmenin bir yolunu buldular ve Sohbet Kontrolü’nü mIRC ve Sohbet Ağı arasında köprü kurmaya zorladılar.

MSN Sohbet Denetimi 4.2 ve sonraki sürümü ile, bu proxy yöntemini sohbet denetiminin, kimlik doğrulamadaki soruna yanıt vermek üzere yönlendirildiği sunucunun IP adresini karması halinde engelledi. Kontrol, sunucu dışındaki herhangi bir adrese bağlanmayı öğrendiyse, sunucunun karmasıyla eşleşmez ve bu nedenle kimlik doğrulama başarısız olur. Birkaç önceki üçüncü taraf müşterileri kontrol olmadan kimlik doğrulaması yapabilir ve bu değişikliği telafi etmek için düzeltilirler.

karakter sınırlaması nedeniyle olması gereken başlık: “hiçbir chat programının msn messenger kadar tat vermemesi” 

evet bunu kabul edelim. eskiden msn messenger’da daha güzel chat yapardık. daha bir zevkliydi. ifâdeleri, üst kısmına yazılan iletiler, yazı karakterleri, daha bir interaktif oluşu ne bileyim ya daha güzeldi msn messenger. https://www.kaptansohbet.com

hele de beklediğin kişinin online oluşunu gösteren o pencerenin alttan çıkması bile kalbini küt küt attırırdı insanın


Etiketler : , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

google-site-verification: google25a33fa579ce07d4.html