Kıbrıs Sohbet Odalari


Kıbrıs Sohbet Odaları Kıbrıs Gazimağusa sohbet, Girne mobil chat, Güzelyurt arkadaşlık sitesi, İskele muhabbet et – Kıbrıs’ın en çok ziyaret edilen seviyeli arkadaşlık sitesi içerisinde ücretsiz cepten sohbet edebileceğiniz, yüzlerce mobil chat kullanıcısı sizleri bekliyor.

Hep birlikte sizlerde Kibris Sohbet e girmenin avantajlarını sizde yakalamak istemez misiniz, hemen tıklayın, sizde girin hızlı bir şekilde sohbetin tadını yaşayın…!

Kısaltması KKTC olarak bilinen uzaltılmışı kuzey kibris türk cumhuriyeti olan yüzlerce insanın buraya girdiğini bilmiyor muydunuz.?

Tam sahil kesimde barları olan ayın 4 mevsimide sıcak olan ve turistin akınına uğrayan eğlence mekanları ile ünlü olan içkiside ucuz olan bir ülkemizdir.

Sizleri bu insanlarla tanıştırmak amacımız güzel bir aile kurmak olduğunu herkes bu olayın bilinçinde olduğunu herkes bilmektedir.

Burada kazanacağınız kişiler arkadaş olabilir, yada iyi bir kanka yada birbirinize tutulan birer aşıkta olabilirsiniz. demek istediğimizi tamamen anlamış gibi görünüyorsunuz..

Yakın zamanda dediğimiz yeni mobil uyum sağlayabilmek adına çoğu kişi artık bunun bilinçinde artık cep telefonlarından android uygulama olan herşeyde kolaylıkla bu sunucuya girebilirsiniz.

Kıbrıs Cumhuriyeti (Yunanca: Κυπριακή Δημοκρατία – Kipriaki Dimokratia), Kıbrıs Adası’nda Türkiye, Birleşik Krallık ve Yunanistan’ın garantörlüğü altında[10] Türk ve Rum ortaklığında kurulan[11] fiilî olarak adanın güneyini yöneten devlet.[12] Akdeniz’in Avrasya’ya yakın bölgesinde ada devleti olarak bulunup[13], kuzeyinde Türkiye, doğusunda Levant, güneyinde Mısır ve batısında Yunanistan ile deniz komşusudur.[14]

Kıbrıs Adası, Akdeniz’in en büyük üçüncü adasıdır ve yıllık ortalama 2.4 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir.[15] Britanya kolonisi iken; 16 Ağustos 1960’ta Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını kazandı[1] ve 1961 yılında İngiliz Milletler Topluluğu’na katıldı.[16] Kıbrıs Cumhuriyeti, bir gelişmiş ülke olarak[17] 1 Mayıs 2004 tarihinde Avrupa Birliği üyesi oldu.[1] 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren de Euro para birimini kullanmaya başladı.[14]

1974’de Kıbrıs Türkleri ve Kıbrıs Rumları arasında gerilim doruk noktasına ulaşmaktaydı[18] ve Yunanistan’daki askerî cunta desteği ile Kıbrıs’ta enosis amaçlı milliyetçi Rumlar’ın darbe yapması[19][20] sonucunda Türkiye, Kıbrıs’a harekât düzenledi.[21] Bunlarla birlikte adanın kuzeyinde Kıbrıs Türkleri’nin yönetiminde politik bir düzenin oluşmasına neden oldu.[22] Bu siyâsî olaylarla Kıbrıs Sorunu ortaya çıktı. 1983 yılında Türkiye’nin, de facto yönetim olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanımasının ardından[23] Türkiye’de Kıbrıs Cumhuriyeti Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olarak adlandırılmaya başlanmıştır.[24]


Etiketler : , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

google-site-verification: google25a33fa579ce07d4.html